Advertisements

كمك قطر براي حزب الله 10 هزار سرباز آمریکایی را معرض خطر قرار مي دهد

بوابة الفجر


شبکه "فاکس نیوز" آمریکایی یک پرونده مخفی را آشکار کرد که مقامات قطری از جمله سفیر قطر در بلژیک و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) عبد الرحمن بن محمد سلیمان الخلیفی را متهم کرد که بودجه حمل اسلحه به حزب الله لبنان را تأمین کرده است.
 شبکه "فاکس نیوز" آمریکایی تأكيد كرد كه این بودجه قطري تقریباً ده هزار سرباز آمریکایی مستقر در پایگاه نظامی العودید در امارات خلیج فارس را به خطر می اندازد.
شبکه آمریکایی در گزارشی که منتشر کرده ، گفته است که پرونده جدیدی راجع به تأمین مالی خانواده حاکم قطر ، حمل اسلحه به حزب الله لبنان گفته است.
شبکه "فاکس نیوز" آمریکایی اعلام كرد كه این بودجه قطري تقریباً حدود 10 هزار سرباز آمریکایی مستقر در پایگاه هوایی الودید قطر ، که در سال 2005 تأسیس شد ، در معرض خطر هستند.
 وي أفزود که یک پیمانکار امنیتی خصوصی ، جیسون جی ، موفق به نفوذ در فعالیت های قطری برای تأمین مالی حزب الله شد.
وي گفت كه یک عضو خانواده حاکم اجازه تحویل تجهیزات نظامی را به حزب تعیین شده توسط ایالات متحده ، اتحادیه اروپا و تعدادی دیگر از کشورها به عنوان یک سازمان تروریستی داد.
فاکس نیوز توضیح داد که جیسون جی وی پرونده ای را در اختیارتان قرار داد که نقش ادعایی را که خانواده سلطنتی قطر از ابتدای سال 2017 در طرح تأمین مالی تروریسم ایفا کرده است ، در اختیار وی قرار می دهد.
جیسون تأكيد كرد که رئیس جمهور دونالد ترامپ در سال 2017 گفت که قطر كمك تروريست براي پول، اما یک سال بعد ، ترامپ سخنانش را نفي كرد.