Advertisements

نماینده در سنا فرانسه : مي خواهم پاسخگویی قطر به دلیل حمایت از تروریسم

بوابة الفجر

نماینده در مجلس سنا فرانسه ، نتالي جوليه ، خواستار برگزاری یک کارزار اروپایی برای تأمین مالی تروریسم و ​​گروه های افراطی گری قطر در مناطق مختلف جهان ، به ویژه پس از رسوایی حمایت و مسلح کردن شبه نظامیان حزب الله لبنان شد. 

جوليه ، سناتور فرانسوی كه كمیته تحقیق را به سمت شبکه های افراطی در اروپا سوق داده بود و گزارشی برای ناتو در مورد تأمین مالی تروریسم نوشت ، گفت: " ما باید سیاست اروپایی در مورد قطر داشته باشیم و به ویژه در مورد تأمین بودجه آن از تروریسم هوشیار باشیم."
جوليه افزود: "بلژیک باید از اتحادیه اروپا بخواهد تحقیقات را انجام داده و تمام حساب های بانکی قطر را مسدود کند." 
وی گفت: " ما باید در مورد یک سیاست کلی توافق کنیم." برای جلوگیری از تأمین مالی تروریسم ، به ویژه از کشورهایی مانند قطر یا ترکیه. "

پنجشنبه گذشته ، نمایندگان پارلمان اروپا خواستار موضع گیری محکم در برابر دخالت های مکرر قطر در تأمین مالی تروریسم شدند. این بعد از آن بود كه روز چهارشنبه فوكس نیوز فاش كرد كه دوحه بودجه تسلیحاتی به حزب الله را تأمین كرده بود.
به گفته شبکه آمریکایی ، یک نماینده امنیتی به نام جیسون جی وارد تجارت خرید اسلحه در قطر شد و این نشان می دهد که یک عضو خانواده حاکم اجازه تحویل تجهیزات نظامی به شبه نظامیان وابسته به حزب الله لبنان را داده است، ونماینده پارلمان انگلیس ، ایان بیسلی ، از کشورش و بروکسل خواست تا در رابطه با رفتار دوحه در حمایت از افراط گرایی موضع محکم اتخاذ کنند.

وی در مصاحبه با همین کانال افزود: لازم است اتحادیه اروپا تحقیقاتی انجام دهد و حساب های بانکی قطر را مسدود کند. یکی از برجسته ترین سلاح ها در روند تأمین مالی تروریسم است.